Łukasz Poręba, Łukasz Łakomy i Tomasz Pieńko otrzymali powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21, podczas którego podopieczni Macieja Stolarczyka zmierzą się z San Marino oraz Niemcami.

Dla Łakomego oraz Pieńki to pierwsze powołanie do reprezentacji w tej kategorii wiekowej, natomiast Łukasz Poręba jest już stałym bywalcem tej kadry. Przyzwoite występy pomocników Zagłębia w ostatnim czasie sprawiły, że dostrzegł ich właśnie Maciej Stolarczyk.

W bieżącym sezonie Tomasz Pieńko wystąpił w dwunastu spotkaniach, które okrasił bramką przeciwko Radomiakowi oraz asystą w starciu ze Stalą Mielec. Z całą pewnością "Pienia" nazwać możemy odkryciem tej kampanii, ponieważ zaliczył on bardzo dobre wejście, bez kompleksów, na ekstraklasowe boiska.

Na wiosnę pokazał się także Łukasz Łakomy, który przecież na jesień praktycznie nie otrzymywał szans od ówczesnego szkoleniowca "Miedziowych", Dariusza Żurawia. Łakomy rozegrał 19 spotkań, w których strzelił jednego gola i zanotował cztery asysty.

Z kolei Łukasz Poręba w tym sezonie zagrał 28 meczów, w których zdobył bramkę i zaliczył trzy asysty. Były momenty gorsze i lepsze, ale strata Łukasza na na pewno będzie dużą zagwozdką dla Piotra Stokowca. Przypomnijmy, że mecz z Lechem będzie najprawdopodobniej ostatnim występem Poręby w miedziowych barwach, ponieważ nasz wychowanek, któremu wraz z końcem czerwca kończy się kontrakt, związał się umową z RC Lens.

Reprezentacja do lat 21 2 czerwca na wyjeździe zmierzy się z San Marino, zaś 7 czerwca podejmie u siebie reprezentację Niemiec.

Panowie, gratulujemy i życzymy udanych występów z orzełkiem na piersi!

źródło: Własne, 90minut.pl