Po przerwie na mecze reprezentacyjne i świątecznym weekendzie do gry wrócili zawodnicy Zagłębia Lubin. Nie był to jednak powrót, jakiego oczekiwaliśmy. Podopieczni Waldemara Fornalika gonili wynik i ostatecznie zremisowali 1:1 z Wartą Poznań.

Desygnując wyjściową jedenastkę na mecz w Grodzisku Wielkopolskim Waldemar Fornalik potwierdził to, o czym mówił przy okazji pojedynku ze Stalą Mielec. Proces pod tytułem "duet Kurminowski - Munoz" dojrzał w końcu na tyle, by dano mu szansę od pierwszej minuty spotkania. Nie była to jedyna zmiana w szeregach Zagłębia w porównaniu z poprzednią ligową potyczką - Mateusz Wdowiak zastąpił Tomasza Pieńkę. Zespół trenera Dawida Szulczka został natomiast zasilony wracającym po kontuzji Adamem Zrelakiem.

Słaba pierwsza połowa w wykonaniu Zagłębia skutkowała jednobramkową stratą do przerwy. Podopieczni Waldemara Fornalika stworzyli wyłącznie iluzoryczną przewagę nad przeciwnikiem, a zbyt wolne i czytelne akcje nie mogły zagrozić bramce Jędrzeja Grobelnego. Mało było w grze "Miedziowych" elementów, które faktycznie działały poprawnie. Duet napastników nie przełożył się na lepszą jakość finalizacji akcji, a nieporadność w defensywie Luisa Maty poskutkowała objęciem przez gospodarzy prowadzenia po strzale głową Mateusza Kupczaka w 26. minucie.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał zmian, Warta bowiem dobrze utrudniała zawodnikom "Miedziowym" rozgrywanie piłki i konstruowanie akcji. Jednak w 57. minucie jedna składna akcja dała Zagłębiu wyrównanie. Juan Munoz wypatrzył na skrzydle Kacpra Chodynę, ten wyłożył piłkę Dawidowi Kurminowskiemu, a 25 - letni napastnik mocnym strzałem zdobył czwartą bramkę w piątym ligowym meczu z rzędu. Zagłębie nie złożyło broni i do końcowego gwizdka usiłowało wywieźć z Wielkopolski trzy punkty. Bezskutecznie. Po 26. kolejkach "Miedziowi" z dorobkiem 35 punktów plasują się na 10. pozycji w ligowej tabeli. W najbliższy poniedziałek zmierzą się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze.

2 kwietnia 2024, 19:00 - Grodzisk Wielkopolski (Stadion Respect Energy)

Warta Poznań 1:1 Zagłębie Lubin

bramki: Kupczak 26 - Kurminowski 57

Warta Poznań

33. Jędrzej Grobelny - 20. Mohamed Mezghrani, 4. Dimítris Stavrópoulos (72, 6. Maciej Żurawski), 44. Dawid Szymonowicz, 14. Bogdan Țîru, 22. Konrad Matuszewski - 7. Kajetan Szmyt (71, 28. Filip Borowski), 21. Mateusz Kupczak, 16. Miguel Luís (72, 8. Niilo Mäenpää), 47. Tomáš Přikryl (89, 15. Michał Kopczyński) - 99. Adam Zreľák (56, 9. Márton Eppel).

Zagłębie Lubin

87. Sokrátis Dioúdis - 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 7. Kacper Chodyna (89, 13. Mateusz Grzybek), 8. Damian Dąbrowski, 20. Marko Poletanović (78, 6. Tomasz Makowski), 77. Mateusz Wdowiak (71, 21. Tomasz Pieńko) - 18. Juan Muñoz (78, 16. Serhij Bułeca), 90. Dawid Kurminowski.

03.04.24 21:48
Czuje się dzisiaj jaby były Mikołajki: Burlikowski out, Fornalik out w czerwcu wraz z wygaśnięciem kontraktu, w orbicie zainteresowań na jego następcę Młody Gniewny z nowoczesnym spojrzeniem na futbol i z taktyką na za pan brat.
Jeszcze jakby kompetentnego Prezesa z wizją / strategią nam wykonkursowali to żyć się chce i to żyć Zagłębiem.

Edytowano : 2024-04-03 21:49:30
processing comment 8 0
03.04.24 19:19

processing comment 5 0
03.04.24 16:49
Podobno umowa Fornalika ma zapis, że jak sezon zakończymy na miejscu do 6 to się przedłuży o rok, ktoś może to potwierdzić?

processing comment 1 2
03.04.24 16:29
Uwaga uwaga!!!dobre wieści Fornalik na wylocie z Zagłębia 😁😁

processing comment 4 2
03.04.24 16:20
W Zagłębiu po staremu. Jest średnio, nie grożą spadek czy puchary. Nie widzę szans na poprawę jakościową gry. Widać, że będziemy się trzymać już obranego przez Fornalika kursu, dzięki czemu meczu może nie przegramy, ale też raczej nie wygramy. Poprawiła się ogranizajca gry w obronie i stwarzamy więcej zagrożenia ze stałych fragmentów, przez co odbiór gry jest lepszy. Nadal jednak kuleje rozegranie i bardzo trudno nam wypracować dobrą sytuację "z gry". Wciąż słaba intensywność - mniej przebiegniętych kilometrów i sprintów niż Warta. Munioz na rozegraniu wyglądał lepiej niż Buletsa w ostatnim czasie, ale przy obecnym systemie gry to niestety niewiele zmienia. Trochę to przypomina Lewandowskiego w kadrze, któy cofa się na własną połowę do rozegrania. Co do straconej bramki, to faktycznie Hiszpan dał sobie zabrać piłkę w środku pola, ale mógł to jeszcze ratować Poletanović (wybił na róg, a nie aut) oraz oczywiście Mata, którego pokonała grawitacja (ciążyło świąteczne śniadanie?) i nie zrobił nic by zapobiec stracie gola. Zresztą w drugiej połowie Buletsa podobna strata. Nasi pomocnicy dostają piłkę twarzą do własnej bramki, nie mają do kogo zagrać, bo mało ruchu i przeciwnik ma czas doskoczyć. Słabo pracują skrzydła. Wdowiak cień piłkarza, Pieńko bez formy, po drugiej stronie Kopacz siłą rzeczy nie będzie grał na obieg. Cieszy forma strzelecka Kurminowskiego. Podsumowując wygląda na to, że wyniki będą raczej na remis. Jak trafimy lepszy dzień (lub gorszy przeciwnika) to wygramy, jak przydarzy się wiecej błędów to przegramy.

03.04.24 14:36
guest profile picture
Marian (Gość)
Oni nadal sa za wolni, za czytelni, brakuje elementu zaskoczenia, przyspieszenia, nie ma tego czegos wiecej. Absolutne minimum, odbębnianie meczow. Bylo pytanie o Bohara - brakuje tego typu zawodnikow, ktorzy szarpna do przodu, pograja technicznie. Pienko udowadnia, ze gdyby od nas odszedl, przepadlby jak kamien w wode. Brakuje stabilizacji. Przynajmniej dobrze, ze napastnik znowu zdobyl bramke i ze nie oberwali w glace. Odpady z Pogoni (Mata, Dąbro) totalna porazka, poziom 1ligowy.

processing comment 5 1
03.04.24 07:20
Wymęczony remis.

processing comment 7 4
03.04.24 05:32
Czy redakcja dowie sie co sie dzieje z Damjanem Boharem ?

processing comment 13 1
03.04.24 05:11
Mecz z Wartą był w 100% do wybrania tylko zabrakło kreatywności i pewności siebie pod bramką warty. Popatrzymy na mecz z Pogonią Szczecin, pogoń też jest nie wygodnym przeciwnikiem ale udało się wygrać a z taką wartą już nie. Daje to do myślenia raczej.

processing comment 5 2
02.04.24 22:34
Sprawiedliwy remis, w pierwszej połowie nie mogliśmy nic skleić, Szulczek ogarnął niezłą taktykę, przy naszych próbach rozgrywania szybkie doskoki ich zawodników do naszych którzy będąc tyłem do bramki po sekundzie mieli już na plecach rywali, dobry pressing Warty był kluczem w pierwszej połowie, w drugiej dobrze ogarnelismy ze musimy grać piłki za plecy rywali i przyniosło efekt, Warta później się zmęczyła i mecz się otworzył. Taka ta nasza Ekstraklasa, Warta zawsze jest niewygodnym rywalem z racji tego że ma naprawdę ogarniętego trenera i widziałbym go w Zagłębiu za jakiś czas, ma dużą wiedzę taktyczną trener Szulczek. Oby w poniedziałek było lepiej będzie szansa podskoczyć do Górnika i powalczyć o 7 miejsce w lidze.

processing comment 7 3
02.04.24 21:49
Czy wybitny strateg jeszcze tutaj jest ?

02.04.24 21:40
To był taki mecz, aby pokazać swoją wyższość na tle przeciwnika z problemami.
No i się nie udało: dusiliśmy się w ich ustawieniu, holowaliśmy piłkę, daliśmy sobie wbić gola po ich myśli, a w drugiej połowie to był mecz otwarty z okazjami w dwie strony.
Waldi nie potrafi nikogo w tej lidze przechytrzyć taktycznie, nie potrafi mobilizować zawodników, dawać tlenu zmianami (dzisiaj zmiany był jedyne reakcją na działania Szulczyka) jest do bólu minimalistyczny - nie tworzy jedynie reaguhe i to z opóźnieniem.
Na osłodę mamy piękną akcję na 1:1.
1 pkt. przesiąknięty goryczą zmarnowanej kolejnej szansy.

Edytowano : 2024-04-02 21:44:28
processing comment 6 3
02.04.24 21:34
Gramy jak frajerzy. Nawet nie ma czego chwalić. Miejsce w tabeli z dupy i takoważ gra z dupy.