Tydzień po wygranej nad Radunią Stężyca, po raz kolejny przed własną publicznością zaprezentują się rezerwy Zagłębia Lubin. Miedziowi zmierzą się tym razem z Chojniczanką Chojnice. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

Zagłębie w dwóch ostatnich spotkaniach zgarnęło komplet punktów, po wygranej w Kołobrzegu oraz przeciwko wspomnianej we wstępie Raduni Stężyca. Te dwa zwycięstwa pozwoliły na utrzymanie się nad strefą spadkową, a dzięki bardzo spłaszczonej tabeli, pozwoliły dać jednocześnie sobie niemałą szansę na wskoczenie na miejsce premiowane grą w barażu o awans do Fortuna 1 ligi.

By podtrzymać dobrą serię, lubinianie muszą pokonać na własnym boisku ubiegłorocznego spadkowicza, a więc Chojniczankę Chojnice. Zespół z Pomorza chciałby po rocznej przerwie powrócić do grona zespołów pierwszoligowych. Na ten moment podopieczni trenera Krzysztofa Brede zajmują czwarte miejsce w tabeli, mając 42 punkty na swoim koncie, tracąc przy tym sześć punktów do drugiego KKS-u Kalisz, który już swój mecz w tej kolejce rozegrał. Zespół z Lubina natomiast zgromadził na swoim koncie dotychczas 39 punktów, dzięki czemu do tego meczu przystępują z 10. miejsca, tracąc przy tym dwa punkty do strefy barażowej.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, rozegranym 7 października ubiegłego roku, trzy punkty do swojego dorobku dopisali zawodnicy z Chojnic, którzy zwyciężyli 2:1. Gole zdobywali Antoni Prałat oraz Grzegorz Szymusik, natomiast dla Zagłębia trafił Patryk Kusztal.

Mecz 29. kolejki II ligi, pomiędzy Zagłębiem II Lubin a Chojniczanką Chojnice, już dziś o godz. 14:00 na boisku nr 4 w Lubinie. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi portal WP Pilot.